Fotbal: Gloria, salvată din nou de căpitanul Adi Nalați! 1-1 la Turda!

Fără ambii fundași centrali, Lorincz și Hasnăș – suspendați, Gloria a smuls un punct la Turda, în fața unei echipe tari de liga a treia, în etapa a 8-a din seria a 5-a.

Bistrițenii au intrat la pauză cu 0-0, după o evoluție consistentă și câteva ocazii bune de gol, cea mai mare fiind ratată de Cazan, cu capul, după o centrare a lui Chirlejan.

În partea secundă, gazdele reușesc să deschidă scorul în urma unei centrări de pe dreapta și un ”cap” peste Albuț. Însă, ai noștri reușesc să egaleze în ultimele 5 minute, prin căpitanul Adrian Nalați, același care reușise să-și salveze echipa și în etapa precedentă. Veteranul Gloriei a preluat o minge în centru careului și a șutat fără speranțe pentru portar, de la 10-11 metri de poartă.

Gloria: Albuț, Meșter, Patca, Birtalan, Milandru, Georgiță, Băldean, Nalați, Chirlejan, Cazan, Stoianof. Au mai intrat: Curtuiuș, Suciu și Murat