Atletism: Bronz la naționalele de juniori 1! Sportivii Alinei Cucerzan, de două ori pe podium!
iul.02

La Pitești, pe stadionul Nicolae Dobrin, s-au desfășurat Campionatele Naționale de atletism pentru juniori 1. Bistrițeanul Traian Mustață a reușit să termine pe 3 în cursa de 1500 și să urce pe podiumul final cu medalia de bronz la gât. A fost aproape și la 800 de metri, dar a trecut linia de sosire pe 5. Fost campion național școlar, Mustață e legitimat la CSM Bistrița și antrenat de Alin Cucerzan. Rezultate bune a avut și Ionuț...

Mai mult
Scoatem capul și la atletism: Sebastian Tomoiagă, campion național la juniori 3!
mart.19

Campion național de cros, Sebastian Gregory Tomoiagă a reușit o performanță mare și pe pistă, la Campionatele Naționale de sală de la Bacău. Sportivul legitimat la CSM Bistrița și antrenat de Dragoș Mihali a terminat primul cursa de 3000 de metri la juniori 3. Tomoiagă are 15 ani și a fost descoperit acum un an și jumătate la Moisei, în localitatea natală a antrenorului său. E elev în clasa a 8-a la Liceul cu Program Sportiv și e...