Dec10

Bernadette Szocs a câștigat marele premiu, la simplu, în cadrul turneului T2 Asia-Pacific Table Tennis League (T2APAC). Aceasta a fost prima ediție a concursului care a adunat la start cei mai buni 24 de jucători din lume, 12 la masculin și 12 la feminin, având premii totale de 1.200.00 de dolari. Întrecerea trebuia să se țină la Singapore, dar a fost mutată în ultimul moment în Malaezia. Bernadette Szocs a pierdut Marea Finală la...

Mai mult
Tenis de masă: Tania Plăian, bronz cu România la mondialele de juniori!
Dec02

Cu bistrițeanca Tania Plăian în echipă, România a cucerit medaliile de bronz în întrecerile pe echipe, la Campionatele Mondiale de tenis de masă pentru juniori de la Riva del Garda din Italia. România a dispus în sferturile de finală de Germania cu scorul de 3-1, după victorii reușite de Andreea Dragoman și Adina Diaconu. Plăian a fost întrecută de Sophia Klee cu 3-0 (11-5, 12-10, 11-8). În semifinale, România a fost învinsă de China...