Volei: A șasea înfrângere pentru ProVolei Bistrița: 0-3 CSU Timișoara

Etapa a 8-a Campionatului Național, divizia A2 la volei masculin a programat în sala Polivalentă din Bistrița, întâlnirea dintre  ProVolei Bistrița, echipă clasată pe locul 7 cu o singură victorie în primele 7 etape și CSU Timișoara, ocupanta locului 2 în clasamentul seriei E, cu doar o înfrângere în fața celor de la CSU Cluj, ocupanta primului loc.  A fost o partidă în care bistrițenii au început slab, după care în ultimele două seturi au ținut aproape de adversari până spre final. Primul set a fost câștigat de oaspeți, după 17 de minute, cu 25-12, după 8-3 la primul time-out tehnic, 16-6 la al doilea. Setul doi a fost adjudecat tot de oaspeți în 22 minute, scor 25-20, după 8-3 și 16-11, pentru ca în setul trei oaspeții să aibă nevoie de 30 minute pentru a se impune cu scorul 25-19, după 8-4 și 16-12.

Lotul folosit de antrenorii Mircea Gătej și Paul Someșan: Baba, Moldovan, Ghic, Dehelean, Sonea, Emrick, Chiorean, Pudilic.