VIDEO: Arbitrii au oprit meciul și l-au dat afară de la oficială pe Radu Moldovan! La următoarea, îl scoteau din sală!

Președintele Consiliului Județean BN, Radu Moldovan, a contestat și astăzi câteva dintre deciziile arbitrilor, la partida cu Gloria Buzău, din etapa a 6-a de handbal, în Liga Florilor.

La una dintre faze, Radu Moldovan s-a ridicat de pe locul lui din primul rând al tribunei oficiale, a strigat și gesticulat către unul dintre arbitri, care oprise un atac bistrițean, pentru un presupus fault în atac.

Arbitrul a oprit meciul, s-a plâns observatorului, care a decis ca Moldovan să părăsească primul rând și să urce mai sus în sală, conform regulamentului. Președintele s-a dus în sectorul galeriei, de unde a susținut echipa alături de suporteri.

”Nu se poate ca doi arbitri să-și bată joc de o comunitate întreagă”, a declarat Radu Moldovan la final, când a aplanat un conflict între directorul Gloriei, Marius Pintea, și cei doi arbitri, pe holul de la vestiare. ”Gata, v-ați făcut numărul, plecați liniștiți acasă”, le-aspus șeful județului și i-a condus în parcare, la mașina care îi aștepta.

 

Vezi video AICI!

Publicată de Adrian Linca pe Sâmbătă, 20 Octombrie 2018

 | 4.851 vizualizări

Author: Adrian Linca

Share This Post On

2 Comments

  1. Acest Radu Moldovan se comporta ca unul care a fost ospatar de meserie , adica el . Un fustangiu notoriu al fetelor de la handbal pe care le alimenteaza ….la greu _unele mai slabe de inger , dar dornice de venituri grase cu …

    Post a Reply
  2. AR TREBUI SA NU I SE MAI PERMITA SA INTRE IN SALA LUI MOLDOVAN R.!!!!

    Post a Reply

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *