Președintele Consiliului Județean BN, Radu Moldovan, a contestat și astăzi câteva dintre deciziile arbitrilor, la partida cu Gloria Buzău, din etapa a 6-a de handbal, în Liga Florilor.
La una dintre faze, Radu Moldovan s-a ridicat de pe locul lui din primul rând al tribunei oficiale, a strigat și gesticulat către unul dintre arbitri, care oprise un atac bistrițean, pentru un presupus fault în atac.
Arbitrul a oprit meciul, s-a plâns observatorului, care a decis ca Moldovan să părăsească primul rând și să urce mai sus în sală, conform regulamentului. Președintele s-a dus în sectorul galeriei, de unde a susținut echipa alături de suporteri.
”Nu se poate ca doi arbitri să-și bată joc de o comunitate întreagă”, a declarat Radu Moldovan la final, când a aplanat un conflict între directorul Gloriei, Marius Pintea, și cei doi arbitri, pe holul de la vestiare. ”Gata, v-ați făcut numărul, plecați liniștiți acasă”, le-aspus șeful județului și i-a condus în parcare, la mașina care îi aștepta.
Vezi video AICI!
Publicată de Adrian Linca pe Sâmbătă, 20 Octombrie 2018





octombrie 24, 2018
Acest Radu Moldovan se comporta ca unul care a fost ospatar de meserie , adica el . Un fustangiu notoriu al fetelor de la handbal pe care le alimenteaza ….la greu _unele mai slabe de inger , dar dornice de venituri grase cu …
octombrie 26, 2018
AR TREBUI SA NU I SE MAI PERMITA SA INTRE IN SALA LUI MOLDOVAN R.!!!!