Odată încheiate competițiile de tenis de masă de la nivel național, e vremea bilanțului. Bistrițenii au reușit să facă o figură frumoasă la București și s-au întors acasă cu medalii și titluri, semn că pepiniera de tenis de masă din Bistrița continuă să dea țării sportivi valoroși.
Sportivii legitimați la CSM Bistrița care au participat în perioada 10-14 aprilie la Campionatul Național de echipe și individual Junior I au obținut nu mai puțin de 8 medalii, iar Ioana Sîngeorzan a devenit campioană națională la U19, ea fiind una dintre cele mai valoroase sportive ale momentului. Astfel, CSM Bistrița s-a întors acasă cu 3 medalii de aur (Ioana Sîngeorzan, Adela Strună și Ungvary Evelyn) și cu 5 medalii de bronz.
Medalii de bronz cu echipa: Patricia Ianău, Cristina Sîngeorzan, Cezara Boteriu
Medalie de bronz – Patricia Ianău (individual)
Loc 1 și campioane naționale la dublu fete: Adela Strună și Irina Rus
Medalie de bronz, dublu băieți: Szilagyi Paul, Mihai Roșca
Loc 3, echipe băieți: Szilagyi Paul, Mihai Roșca, Dionisie Blanariu
Loc 3, dublu mixt: Szilagyi Paul, Ioana Sîngeorzan
De asemenea, Tania Plăian a obținut o medalie de bronz la dublu (fete), alături de Daniela Dodean, ele participând în competiția pentru seniori.





aprilie 23, 2022
Acesti tineri sportivi fac performanta la un nivel inalt !
Felicitari si Succes in continuare !!