Tenis de masă: Pompierii și-au stabilit campionii pe anul 2013! Un bistritean a iesit pe 6!

Sala de tenis de masă Gheorghe Bozga din Bistrița a găzduit timp de două zile, 16-17 iulie, etapa finală a Cupei ASPR la tenis de masă. La competiție au participat cei mai buni 50 de pompieri din toată țara, ISU Bistrița-Năsăud a fost reprezentat de către slt. Ionică Ott. Competiția s-a disputat pe trei categorii de vârstă: sub 35 ani, 36-45 ani și peste 45 ani la simplu, respectiv o singură categorie de vârstă la dublu. După două zile de întrecere clasamentul arată astfel:

Locul III –  slt. Labo Alexandru/plt. maj. Dorin Å¢op – ISU Cluj

Reprezentantul bistrițenilor, slt. Ionică Ott a terminat competiția pe poziția a șasea l categoria sub 35 ani

Câștigătorii competiției au fost  premiați de către organizatori cu cupe, diplome și medalii. Festivitatea de premiere a fost efectuată de către comandantul ISU Bistrița-Năsăud, lt. col. Constantin Florea și Adrian Moldovan, director CSM Bistrița.