Tenis de masă: Bernadette Szocs și Daniel Dan, pe 1 în clasamentele interne ale lunii aprilie la seniori

 

Federația Română de Tenis de Masă a dat publicității clasamentele interne ale lunii martie 2013. Clasamente întocmite în urma rezultatelor obținute de sportivi, în cele două competiții organizate în luna martie: Campionatul Național Individual seniori desfășurat la Buzău și Campionatul Național Echipe Juniori II disputat la Bistrița. În aceste clasamente doi tenismeni bistrițeni ocupă locul întâi: Bernadette Szocs, în clasamentul senioarelor, Daniel Dan, în clasamentul seniorilor și în cel al juniorilor I,  Andreea Clapa ocupă locul doi  în clasamentul junioarelor I și în cel al junioarelor II, Adrian Costea ocupă locul III în clasamentul juniorilor I.

Clasamente:

Seniori

–          Locul I  Daniel Dan – CSM Bistrița  414 puncte

–          Locul II   Ionuț Seni  – CSM Cluj  363 puncte

–          Locul III Laurențiu Bârlan – Ateneu Reșița  346 puncte

Senioare

–          Locul I   Bernadette Szocs – CSM Bistrița  560 puncte

–          Locul II  Mihaela Dospina – CS Dumbrăvița  339 puncte

–          Locul III Bernadet Balint – CSM Arad  308 puncte

Juniori I

–          Locul I   Daniel Dan – CSM Bistrița  454 puncte

–          Locul II  Alin Spelbuș – Pristavu Câmpulung  439 puncte

–          Locul III Adrian Costea – CSM Bistrița  302 puncte

Junioare I

–          Locul I   Bernadett Balint – CSM Arad  447 puncte

–          Locul II  Andreea Clapa – LPS-CSM Bistrița  307 puncte

–          Locul III Adina Diaconu – CSS Slatina  285 puncte

Juniori II

–          Locul I   Alexandru Manole – Pristavu Câmpulung 508 puncte

–          Locul II  Cristian Pletea – LPS Constanța  349 puncte

–          Locul III Vladimir Anca – CSM Cluj  307 puncte

Junioare II

–          Locul I  Adina Diaconu – CSS Slatina  402 puncte

–          Locul II   Andreea Clapa – LPS-CSM Bistrița  396 puncte

–          Locul III Daniela Bărzoi – CSS Craiova 235 puncte

Juniori III

–          Locul I   Rareș Șipoș – CSM Cluj  472 puncte

–          Locul II  Cristian Pletea – LPS Constanța 438 puncte

–          Locul III Dragoș Oprea – CSM Buzău  284 puncte

Junioare III

–          Locul I   Andreea Dragoman – Romgaz Mediaș  443 puncte

–          Locul II  Denisa Chireceanu – CSM Giurgiu  294 puncte

–          Locul III Andreea Hudușan – CSS Tg. Mureș 197 puncte

Leon Buhai / sportulbistritean.ro

 | 310 vizualizări

Author: super-sport-administrator

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *