Tenis de masă: Bernadette Szocs și Adrian Crișan în turul 2 la Campionatul Mondial

2015 World Table Tennis Championships la tenis de masă, individual seniori, se desfășoară la Suzhou, China în perioada 26 aprilie – 03 mai. Din delegația României fac parte și bistrițenii Bernadette Szocs și Adrian Crișan, care în competițiile interne joacă pentru CSM Bistrița.

Cei doi bistrițeni au câștigat primele jocuri pe tabloul principal, calificându-se astfel în turul 2. Bernadette Szocs a învins cu 4-0 pe Angie Umbacia din COL, în timp ce Adrian Crișan a câștigat cu 4-0 în fața grecului Konstantinos Papageorgiou. Bernadette Szocs a jucat și în probele de dublu, la dublu feminin Berni a făcut pereche cu Camelia Postoacă fiind eliminate în primul tur pe tabloul principal, iar la dublu mixt perechea Szocs/Ionescu a fost eliminată tot în primul tur pe tabloul principal.