Tenis de câmp: Meciuri spectaculoase la Centana Open! Vezi câștigătorii!

La GS Tennis Club s-a încheiat recent unmare  turneu de tenis de câmp pentru amatori. Chiar dacă nu a făcut parte din Circuitul Tenis Partener, concursul a adunat un număr mare de participanți, 114, intrând direct pe locul 2 all-time, într-un clasament al turneelor de tenis pentru amatori organizate la Bistrița.

În afara disputei din teren, jucătorii s-au bucurat de tricouri cadou, tombolă cu premii, gulas party și mici, într-o atmosferă relaxată, de mare sărbătoare.

Iată câștigătorii:

Nivel 5 – câștigător a fost Gratiano "Jardel" Coșneac, cel care l-a învins în finaă pe Narcis "Țucu " Feyer, în maxi tiebreak

Nivel 6 – la prima prezență pe un tablou al acestui nivel, Călin Harșian a câștigat finala, în 3 seturi, cu Cezar Ioja

Nivel 7 – cu 6-4  în setul decisiv, Andru Chiru l-a învins pe Cristi Dudașu

Nivel 8  – câștigător a fost Claudiu Dudașu, cu 7-6 în setul decisiv, împotriva lui Marcel Marian

Dublu, nivel 5 – Loc 1 a fost ocupat de Narcis Feyer și Andrei Dițiu, care au învins perechea Bianca Neagoș /Aurică Gocan