Bernadette Szocs și-a câștigat meciul ei, la fel cum a făcut Samara și Dodean, iar România a învins cu 3-1 Rusia în calificările pentru Campionatul European de tenis de masă ce se va desfășura anul viitor la Schwechat, în Austria
Partida s-a desfășurat în Sala Sporturilor Romeo Iamandi din Buzău și a fost transmisă în direct pe GSP TV. Samara a pierdut primul joc în compania jucătoarei Mikhailova Polina – 2:3 (-6, 8, 6, -9, -9), dar apoi româncele au câștigat următoarele 3 întâlniri.
După Dodean care a învins-o cu 3-1 pe Yana Noskova, a venit rândul bistrițencei Bernadette Szocs să intre la masă. Berni a pierdut primul set la 6, dar a egalat după al doilea pe care l-a câștigat la 7. Apoi a pierdut din nou dar a revenit și a făcut spectaculos 2-2 după un set pe care l-a câștigat la 13. S-a concentrat bine în setul decisiv și a bătut la 8, ducând România în avantaj la scorul general, 2-1. Samara și-a luat revanșa după înfrângerea din primul meci și a închis conturile, 3-1 cu Noskova.
sportulbistritean.ro





Ultimele comentarii