MIERCURI 13 MAI 2026 se colectează PUBELA VERDE în Municipiul Bistrița
și în localitățile componente! Colectează și tu selectiv deșeurile în
gospodăria ta și respectă programul de colectare a acestora! În acest
fel, protejăm natura și contribuim la un viitor mai bun pentru copiii
noștri.
Dacă aveți cantități mai mari de deșeuri reciclabile din sticlă, care nu
încap în pubela verde, vă recomandăm să depuneți surplusul de deșeuri în
saci transparenți iar operatorul de salubritate va ridica și acești
recipienți.
Vă rugăm să NU AMESTECAȚI deșeurile reciclabile între ele și SĂ
RESPECTAȚI inscripționările de pe recipienții de colectare. De asemenea,
vă rugăm să respectați programul de colectare și să NU SCOATEȚI alte
tipuri de deșeuri – cum ar fi pubela galbenă sau sacul albastru.
Miercuri 13 MAI 2026 se va colecta STRICT pubela verde.
Puteți consulta noul program de colectare pentru fiecare localitate din
județ pe www.adideseuribn.ro sau la telefon 0263.944 – Dispecerat
Supercom.
Din respect pentru comunitate și natură, colectează selectiv deșeurile
în luna MAI 2026, să facem Bistrița-Năsăud un județ mai curat!”





Ultimele comentarii