Programul Diviziei A de handbal masculin, Seria C – Tur I

Etapa I Â  13.09.2008
CSM Sebeș să
„U” Transilvania 2 Cluj -           Potaisa Turda
HCM Făgăraș  -           HC 2 Odorhei
Național Sighișoara       -           HCM CSM Bistrița
Extrem Baia Mare        -           CSM Satu Mare

Etapa II  Â  20.09.2008
CSM Satu Mare stă
HCM CSM Bistrița      -           Extrem Baia Mare
HC 2 Odorhei  -           Național Sighișoara
Potaisa Turda   -           HCM Făgăraș
CSM Sebeș     -           „U” Transilvania 2 Cluj

Etapa III           24.09.2008
„U” Transilvania 2 Cluj stă
HCM Făgăraș  -           CSM Sebeș
Național Sighișoara       -           Potaisa Turda
Extrem Baia Mare        -           HC 2 Odorhei
CSM Satu Mare           -           HCM CSM Bistrița

Etapa IV           27.09.2008
HCM CSM Bistrița stă
HC 2 Odorhei  -           CSM Satu Mare
Potaisa Turda   -           Extrem Baia Mare
CSM Sebeș     -           Național Sighișoara
„U” Transilvania 2 Cluj -           HCM Făgăraș

Etapa V  04.10.2008
HCM Făgăraș stă.
Național Sighișoara       -           „U” Transilvania 2 Cluj
Extrem Baia Mare        -           CSM Sebeș
CSM Satu Mare           -           Potaisa Turda
HCM CSM Bistrița      -           HC 2 Odorhei

Etapa VI           11.10.2008
HC 2 Odorhei stă
Potaisa Turda   -           HCM CSM Bistrița
CSM Sebeș     -           CSM Satu Mare
„U” Transilvania 2 Cluj -           Extrem Baia Mare
HCM Făgăraș  -           Național Sighișoara

Etapa VII          15.10.2008
Național Sighișoara stă
Extrem Baia Mare        -           HCM Făgăraș
CSM Satu Mare           -           „U” Transilvania 2 Cluj
HCM CSM Bistrița      -           CSM Sebeș
HC 2 Odorhei  -           Potaisa Turda

Etapa VIII         18.10.2008
Potaisa Turda stă
CSM Sebeș     -           HC 2 Odorhei
„U” Transilvania 2 Cluj -           HCM CSM Bistrița
HCM Făgăraș  -           CSM Satu Mare
Național Sighișoara       -           Extrem Baia Mare

Etapa IX           25.10.2008
Extrem Baia Mare stă
CSM Satu Mare           -           Național Sighișoara
HCM CSM Bistrița      -           HCM Făgăraș
HC 2 Odorhei  -           „U” Transilvania 2 Cluj
Potaisa Turda   -           CSM Sebeș

  Echipa clasată pe primul loc la sfârșitul returului II se califică pentru Barajul de promovare în Liga Națională ediția 2009-2010.
Jocurile din RETURUL I se vor disputa după același program ca și jocurile din TUR I, cu mențiunea că echipele vizitatoare vor deveni organizatoare și viceversa, la următoarele date: 01, 08, 12, 15, 22 și 29 noiembrie 03, 06 și 13 decembrie 2008.   
TUR  II:           07, 14, 18, 21 și 28 februarie 2009
07, 11, 14 și 21 martie 2009
RETUR  II:       25, 28 martie 2009    
22, 25 aprilie 2009    
2, 9, 13, 16 și 23 mai 2009
TURNEU BARAJ:
29, 30 și 31 mai 2009

 | 206 vizualizări

Author: super-sport-administrator

Share This Post On