Mihai Nagy – locul al doilea la etapa națională a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la tenis de masă

Sportivul Mihai Nagy, legitimat la CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, a obținut locul al doilea în cadrul etapei naționale a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la tenis de masă, competiție care s-a desfășurat în weekendul trecut la Bistrița.

În faza grupelor, Mihai Nagy a avut un parcurs impecabil, obținând patru victorii din patru meciuri, ceea ce i-a asigurat calificarea în optimile de finală. Acolo, l-a învins pe Vlad Ionescu cu scorul de 3-0.

Tot cu 3-0 s-a impus în sferturile de finală în fața lui Gabriel Didu, iar în semifinală a repetat același scor contra lui Mihai Iordan, demonstrând o formă sportivă constantă și eficiență tehnică în joc.

În finală, Nagy l-a întâlnit pe Andrei Tîbîrnă, în fața căruia a cedat cu scorul de 1-3, încheind astfel competiția pe locul al doilea, o performanță remarcabilă la nivel național.

Rezultatul confirmă atât valoarea individuală a sportivului, cât și nivelul de pregătire oferit în cadrul secției de tenis de masă a CS Gloria 2018.

foto: CS Gloria 2018 Bistrita

 | 192 vizualizări

Author: Adrian Linca

Share This Post On

1 Comment

  1. Pe Andrei Tabarna l-am descoperit si format eu la CSM IASI…antrenor Gigi Ciobotaru

    Post a Reply

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *