MIERCURI 04 MAI 2026 se colectează PUBELA ALBASTRĂ pentru deșeurile
reciclabile din hârtie / carton, în Municipiul Bistrița și localitățile
componente.
În luna MAI 2026, programul de colectare a deșeurilor reciclabile din
municipiul Bistrița și localitățile componente începe cu PUBELA ALBASTRĂ
pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton în data de 04 MAI 2026.
Dacă aveți o cantitate mai mare de deșeuri reciclabile din hârtie /
carton, puteți să depuneți aceste deșeuri în saci transparenți, iar
operatorul de salubritate Supercom va ridica aceste deșeuri în programul
de colectare de miercuri!
Vă rugăm să NU AMESTECAȚI deșeurile reciclabile între ele și SĂ
RESPECTAȚI inscripționările de pe recipienții de colectare. De asemenea,
vă rugăm să respectați programul de colectare și să NU SCOATEȚI alte
tipuri de deșeuri – cum ar fi pubela galbenă sau sacul verde. Miercuri
04 MAI 2026 se vor colecta STRICT deșeurile reciclabile din hârtie /
carton.
IMPORTANT!
DACĂ NU AVEȚI PUBELA ALBASTRĂ, VERDE sau GALBENĂ, puteți să ridicați
aceste recipiente de colectare de la sediul operatorului de salubritate
Supercom SA – str. Drumul Cetății, nr. 11, vis-à-vis de Rombat – în
fiecare zi de luni până vineri, între orele 08.00 – 16.00, pe baza
actului de identitate. În acest fel vă implicați în colectarea selectivă
a deșeurilor și în protejarea mediului înconjurător!
Puteți consulta noul program de colectare pentru fiecare localitate din
județ pe www.adideseuribn.ro sau la telefon 0263.944 – Dispecerat
Supercom.
Din respect pentru comunitate și natură, colectează selectiv deșeurile
în luna MAI 2026, să facem Bistrița-Năsăud un județ mai curat! (P)





Ultimele comentarii