Liga a 5-a: rezultatele și clasamentele după etapa de duminică, 19 aprilie

 

Seria 1

Etapa 12 – 19 aprilie          
Inter Monariu Somesul Feldru 2 1
Spicul Salva Hebe Singeorz-Bai 3 2
Olimpia Sieut Progresul Jelna 2 1
AFC Budac Real Budus 2 2
Somesul Rebrisoara Heniu Pr. Bargaului 2 2

 

Clasament Seria 1:

1 Heniu Pr. Bargaului 11 8 2 1 37- 17 26p
2 Spicul Salva 12 7 0 5 36- 23 21p
3 Olimpia Sieut 12 6 1 5 23- 26 19p
4 Progresul Jelna 12 6 1 5 33- 38 19p
5 Hebe Singeorz-Bai 11 6 0 5 47- 25 18p
6 Real Budus 12 5 3 4 32- 28 18p
7 Somesul Feldru 12 6 0 6 30- 27 18p
8 AFC Budac 12 5 2 5 25- 26 17p
9 Somesul Rebrisoara 12 2 3 7 28- 40 9p
10 Inter Monariu 12 2 0 10 15- 51 6p

 

Etapa 13 – 26 aprilie    
Somesul Feldru Spicul Salva
Hebe Singeorz-Bai Olimpia Sieut
Progresul Jelna AFC Budac
Real Budus Somesul Rebrisoara
Heniu Pr. Bargaului Inter Monariu

 

 

Seria 2

Etapa 15 – 19 aprilie          
Vulturul Arcalia Victoria Uriu 3 2
A.S. Archiud Vointa Matei 2 2
Unirea Bozies Vulturul Branistea 2 3
Unirea Ciceu Giurgesti Unirea Urmenis amanat    
Soimii Caianu Mic Real Teaca 0 4
Progresul Taure Venus Negrilesti 5 0

 

Clasament Seria 2:

1 Real Teaca 15 11 3 1 55- 20 36p
2 Progresul Taure 14 8 2 4 28- 21 26p
3 Vulturul Branistea 15 7 3 5 28- 32 24p
4 Vointa Matei 15 7 2 6 31- 32 23p
5 Unirea Urmenis 13 7 1 5 35- 23 22p
6 Victoria Uriu 13 6 3 4 34- 29 21p
7 Venus Negrilesti 14 6 1 7 23- 36 19p
8 Unirea Ciceu Giurgesti 13 5 3 5 32- 37 18p
9 Soimii Caianu Mic 14 4 4 6 21- 23 16p
10 Unirea Bozies 13 4 1 8 39- 33 13p
11 A.S. Archiud 14 2 4 8 28- 38 10p
12 Vulturul Arcalia 15 3 1 11 23- 49 10p

 

Etapa 16 – 26 aprilie    
Vointa Matei Vulturul Arcalia
Vulturul Branistea A.S. Archiud
Unirea Urmenis Unirea Bozies
Soimii Caianu Mic Unirea Ciceu Giurgesti
Real Teaca Venus Negrilesti
Victoria Uriu Progresul Taure

 | 364 vizualizări

Author: super-sport-administrator

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *