Liga a 4-a, VIDEO: Remiză echitabilă dar cu scandal la Cetate! Rezultate, clasament, program!

Astăzi s-a jucat etapa a 20-a din Liga a 4-a la fotbal, o etapă cu două derby-uri, unul la Orheiu Bistriței, între Cetate și Livezile, iar altul la Șirioara între Heniu Leșu și Dumitra.

Dacă liderul din Dumitra a câștigat clar, fără probleme în fața echipei din Leșu, în comuna Cetate partida a fost un pic mai tensionată.

Gazdele au deschis scorul prin Petrean în prima repriză, dar au rămas în 10 după ce arbitrul Marius Poenar l-a eliminat corect, la un fault din spate, fără minge, pe Doru Pop, arătându-i al doilea avertisment.

Cu un om în minus și împotriva unui vânt puternic, echipa din Cetate nu și-a putut păstra avantajul și a fost egalată în minutul 83, când Lupușor a deviat în poartă o minge centrată în careu.

Jucătorii dar și oficialii Voinței Cetate au contestat vehement prestația arbitrilor, antrenorul Gabi Bozga fiind eliminat de pe teren după o fază în care Poenar a acordat un fault în preajma careului (vezi video).

Scorul final, 1-1, e corect pentru ambele echipe, care și-au împărțit fazele de poartă ale acestui meci.

 

 

Iată celelalte rezultate:

Spicul Salva – Progresul Năsăud 1-0

EF Telciu – Progresul Tăure 6-0

Luceafărul Șieu – AF Gloria 0-3

Atletico Monor – Minerul Rodna 0-1

Silvicultorul Maieru – Hebe Sg. Băi nu s-a disputat

Heniu Leșu – ACS Dumitra 0-3

Voința Cetate – Voința Livezile 1-1

 

1

Dumitra

19

16

2

1

85-20

50p

2

AF Gloria

19

13

3

3

81-20

42p

3

Cetate

19

12

4

3

79-32

40p

4

Livezile

18

12

4

2

46-18

40p

5

Rodna

17

12

1

4

58-29

37p

6

Leșu

19

10

3

6

47-30

33p

7

Salva

17

9

3

5

36-31

30p

8

Monor

19

8

4

7

45-32

28p

9

Năsăud

18

7

2

9

50-38

23p

10

Sg. Băi

17

6

1

10

30-58

19p

11

Telciu

17

5

0

12

27-63

15p

12

Șieu

19

4

1

14

28-81

13p

13

Maieru

18

3

2

13

21-65

11p

14

Tăure

18

2

2

14

18-65

8p

15

Lechința

18

1

0

17

22-91

3p

 

Etapa următoare:

Gloria Bistrița – Atletico Monor
Minerul Rodna – Silvicultorul Maieru
Hebe Sângeorz-Băi – Heniu Leșu
ACS Dumitra – Voința Cetate
Progresul Năsăud – Voința Livezile
Spicul Salva – Eciro Forest Telciu
Progresul Tăure – Viitorul Lechința
Luceafărul Șieu stă.






 | 722 vizualizări

Author: super-sport-administrator

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *