Liga 2: Sebi Rus a marcat pentru Pojorâta, dar echipa lui a ratat victoria în prelungiri

Trei bistrițeni au fost din primul minut în teren la debutul Bucovinei Pojorâta în Liga a doua și alți 2 s-au aflat pe bancă.

Patca, Pădurariu (căpitan) și Jarda au intrat din primul minut al partidei cu Gloria Buzău, iar Colța și Sebi Rus au fost rezerve.

Gazdele au deschis scorul în minutul 10, dar oaspeții au egalat până la pauză. În minutul 65 a intrat pe teren Sebi Rus și în minutul 78 a reușit să marcheze cu capul după o centrare de pe stânga. Din păcate golul lui nu a adus prima victorie a moldovenilor în Liga a doua, fiindcă au primit un gol în minutele de prelungire și scorul final a fost 2-2

Bucovina: Puianu – D. Cristescu, Răuță, Patca, Acostăchioae – Pădurariu (cpt.), Vl. Stănescu, Jarda, Căinari – M. Coman, Buhăceanu

Rezerve: Turiță – Juncănaru, S. Rus, Colța, Kuruc, Prundean, Al. Ivan