Juniorii A de la Gloria încheie turneul semifinal cu o victorie: 4-2 cu FC Olt Slatina

Duminică dimineața, pe terenurile Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi, de la Ovidiu, s-au disputat jocurile celei de-a treia etape ale turneului semifinal al juniorilor 1. După două înfrângeri: 0-2 cu Viitorul Constanța și 1-5 cu pandurii Tg. Jiu, bistrițenii au reușit câștigat  în ultimul joc împotriva celor de la FC Olt Slatina, reușind să revină după ce au fost conduși de două ori.

Cu câteva schimbări făcute în formula de start, bistrițenii primesc gol la jumătatea primei reprize, Akari reușind să egaleze până la pauză. După pauză tot oltenii marchează primii, Hasnăș aduce egalarea marcând cu capul în urma unui corner, după care Ungur prinde un trasor de la 30 de metri și îi aduce pe bistrițeni în avantaj, scorul final fiind stabilit de Dobrea.

Astfel, Gloria încheie unul dintre cele două turnee semifinale pe locul trei al clasamentului. Finala Campionatului Național de juniori A se va disputa între U Cluj și Viitorul Constanța.

Lotul de jucători folosit de Adrian și Bogdan Florea: Bodiu, Ungur, Peica, Hasnâș, Coți, Sandu, Platon, Èšegle, Dobrea, Rebrișorean, Akari. Au mai jucat: Câțcăuan, Mare, Èšigorean, Simionca, Moldovan.