Gloria la al 5-lea meci fără victorie! înfrângere jenantă la Mioveni: 1-0!

Gloria pierde tot mai mult teren în lupta pentru promovare. Astăzi, în etapa a 17-a din Liga a doua, bistrițenii au jucat slab la Mioveni, în fața unei echipe din coada clasamentului. Au avut doar două ocazii în 90 de minute și au pierdut cu 1-0. Din minutul 67, jucătorii lui Coroian au avut superioritate numerică, dar tot nu s-au putut apropia de poarta adversă.

A.   Pop cu capul în minutul 10 și Nalați în minutul 14 din lovitură liberă au ratat singurele situații de gol ale Gloriei, în timp ce gazdele au marcat în minutul 33 cu un șut de la distanță, mingea intrând în poartă pe sub portarul Albuț. Cu doar două puncte câștigate în ultimele 5 runde, Gloria se îndepărteazăde podiumul clasamentului și riscă să iasă din plutonul primelor 6 echipe, ce vor juca în play-off. În etapa următoare, bistrițenii joacă acasă cu UTA.

Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) și George Marian Fridl (Comănești)

Mioveni: Popescu – Cotigă, Olteanu, Negoiță, Cătălin Stan – Galan, Biceanu, Răuță, Ayza – Alin Popa – Năstăsie
Rezerve: Ciucă, Zaharia, Șchiopu, Ene, Vintilă, Bogdan Stoica, Mazilu
Antrenor: Marius Stoica

Gloria: Albuț – Tîrcă, Hlinca, Bucur, Chițu, Antonache, Fizeșan, Nalați, Dan Matei, Alex Pop, Polgar
Au mai intrat: Șușu și Brumă Rezerve: Oghinciuc, Budăcan, Chibulcutean, Feher, Gașpar,

Antrenor: Cristian Coroian