Gloria a avut om în plus și 11 metri! Curtuiuș a irosit momentul psihologic! FOTO

Gloria a pierdut la Arad primul meci din acest sezon, după un meci modest în fața unei echipe mobilizată foarte bine de antrenorul Eugen Trică.

Arădenii au condus cu 1-0 la pauză, dar Gloria a avut un moment în care putea întoarce meciul. S-a petrecut în minutul 71, când arbitrul a eliminat un fundaș al gazdelor și a acordat lovitură de pedeapsă în favoarea bistrițenilor. Curtuiuș a tras în stânga portarului, dar acesta i-a ghicit colțul. Cu un om în plus pe teren în ultimul sfert de oră, Gloria nu mai reușit egalarea.

Marius Curtuiuș a jucat în acest sezon 6 partide din 7, în 5 dintre ele intrând titular. A marcat o singură dată, în minutul 10 al meciului de la FC Olt.

Vezi faza loviturii de la 11 metri recompusă din fotografii!