Echipa de junioare 1 a CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud va evolua în finala mică a Campionatului Național, după ce a fost învinsă în semifinală de CSM București, scor 33-37 (18-24).
Meciul a avut loc astăzi și a fost controlat în prima repriză de echipa bucureșteană, care a intrat la pauză cu un avantaj de șase goluri. În repriza a doua, Gloria a încercat să reducă din diferență, însă fără a reuși să întoarcă rezultatul.
Marcatoare pentru CS Gloria 2018 BN:
• Andra Mărginean – 7 goluri
• Adina Atanasevici – 5
• Briana Lazăr – 4
• Paula Steopan – 4
• Ramona Delcea – 4
• Denisa Bleahu – 2
• Daria Utan – 2
• Alexandra Timiș – 1
• Anda Linca – 1
• Alina Monda – 1
• Andreea Lupșa – 1
• Anca Pop – 1
Eficiența portarilor:
• Mara Darabont – 32% intervenții reușite
• Ana Maria Cosma – 12% intervenții reușite
Conform evaluării interne a echipei, cea mai bună jucătoare a meciului pentru Gloria a fost Andra Mărginean.
Staff tehnic:
• Antrenori: Mihaela Evi, Claudiu Evi
• Antrenor cu portarii: Daniel Vlasa
• Preparator fizic: Patrick Benta
• Maseur: Flavia Buican
Meciul pentru medalia de bronz va avea loc mâine, de la ora 10:00, împotriva formației CS Rapid București.
•Andrada Vaida
foto: CS Gloria 2018 Bistrita






Ultimele comentarii