Fotbal, Liga 1: Ganea lovește din nou! Anton, căpitan și golgeter la Dinamo! (VIDEO)

Bistrițeanul  Cristi Ganea a marcat un nou gol spectaculos pentru echipa sa în Liga 1. Viitorul a remizat în această etapă, 1-1, cu Poli Timișoara.

Ganea a deschis scorul în minutul 25, cu o torpilă de la 25 de metri, în stilul său caracteristic. E a treia reușită de acest gen în acest campionat. Vezi AICI faza!

Și Paul Anton a reușit să marcheze în această etapă, a 19-a din Liga 1. Dinamo, cu bistrițeanul căpitan, a  învins cu 2-1 pe Poli Iași. Bucureștenii au deschis scorul prin Steliano Filip, moldovenii au egalat pe finalulprimei reprize și Anton a marcat golul victoriei din penalty, la un fault în careu. Paul e căpitanul echipei din Ștefan cel Mare, cu 5 reușite. AICI vezi golul!