Fotbal: Juniorii B, nici o șansă în fața liderului! (FOTO)

Jocul juniorilor B la Cluj, pe terenul echipei Ardealul, cel care trebuia să fie derby-ul seriei, a fost unul fără prea mare istoric, bistrițenii au contat în joc doar primele 15 minute, după care juniorii de la Ardealul au pus stăpânire pe joc. Din păcate juniorii lui Voica au făcut un joc slab, primind câte două goluri în fiecare repriză și doar câteva intervenții foarte bune ale portarului bistrițean Trif au făcut ca scorul să nu ia proporții. Scor final: Ardealul Cluj – Gloria bistrița 4-0.

Echipa folosită: Trif,  Mare, Moldovan, Coți, Lup, Hasnaș, Rus, Mărginean, Å¢igorean, Simionca, Akari. Au mai jucat: Ceușan, Chiorean, Cerceja, Miron,Trișcă.

Titi Voica, antrenor:”Am făcut cel mai slab joc pe care l-am făcut în 2013. Le-am cerut jucătorilor să respecte ceea ce am discutat la ședința tehnică, dar jucătorii au făcut exact invers față de ceea ce le-am cerut eu. Am pierdut un joc important dar trebuie să ne revenim în ultimele două  jocuri pentru a ne califica în play-off”.