Fotbal: Gloria Progresul, înfrângere în amicalul de la Iernut: CS Iernut ”“ Gloria 2-1( 1-0)

Astăzi pe terenul din Iernut, Gloria Progresul Bistrița a disputat al treilea joc de pregătire în vederea startului sezonului de primăvară al ligii a treia, în compania echipei Clubului Sportiv din localitate, echipă care se află în aceeași serie cu bistrițenii. A fost un nou joc de mare angajament, în care bistrițenii au făcut o primă repriză bună, în care au dominat clar jocul și o a doua repriză echilibrată în care staff-ul tehnic a folosit jucătorii care au făcut deplasarea. Deși au dominat clar prima repriză bistrițenii s-au văzut conduși la pauză, printr-un gol marcat de gazde în urma unei faze fixe. După pauză Bucur a reușit să egaleze pentru bistrițeni, iar la 1-1 Valer Săsărman a trimis pe teren toți jucătorii aflați în lot, gazdele reușind să marcheze golul victoriei pe final de joc.

Lotul folosit de Valer Săsărman: R. Pop, Fl. Alexandru, Homei, Fizeșan, Coți, Ceușan, Èšegle, Rogozan, Brumă, Bucur,  Sighiartău. Au mai intrat: Sîplăcan, Lup, Akari, Èšigorean, Mare, Pocol, Biță.