Fotbal: Gloria, meci bun la Zalău! După două înfrângeri, a venit o remiză!

După două înfrângeri acasă, la același scor, 0-3, Gloria dă semne de revenire. Bistrițenii au jucat astăzi un nou meci amical, la Zalău, și au terminat la egalitate cu echipa gazdă, 1-1.

A fost 0-0 la pauză, după un joc echilibrat, cu ocazii la ambele porți. În partea a doua, gazdele au deschis scorul în minutul 60, după o greșeală în apărarea bistrițeană. Florin Istrate, golgeterul Zalăului în amicalelel din această vară, a rămas singur cu portarul Rareș Pop (transferat de la U Cluj), l-a driblat și a înscris cu poarta goală.

Gloria a egalat după 10 minute, în urma unei faze fixe. Potra a făcut 1-1 după ce portarul Andrei Pop a respins de două ori din fața porții.

Pe final, zălăuanii au avut un penalty, însă Pop a apărat și meciul s-a încheiat la egalitate.

Gloria: Albuț, Milandru, Patca, Potra, Meșter, Enescu, Libomb (camerunez, în probe), Chirlejan, Bococi, Nalați, Koffi (norvegian, în probe)

Au mai intrat: R. Pop, Georgiță, Burghele (de la U Cluj), Curtuiuș, Stoianof, Vărărean, Petruț-Pop, Băldean, Suciu, Sulici.