Fotbal feminin: Le-au dat câte patru goluri pe repriză: Fair Play București – Heniu Prundu Bârgăului 0-8 (0-4)

A doua etapă a returului campionatului superligii naționale feminine a programat în București întâlnirea dintre  Fair Play  din localitate, ocupanta ultimului loc în clasament și Heniu Prundu Bârgăului, echipă clasată pe locul 3 în clasament după 8 etape. A fost o etapă cu multe goluri, în cele 4 jocuri s-au marcat 42 de goluri, scorul etapei fiind realizat de campioanele de la Olimpia Cluj, 21-0 cu CS Brazi. Partida de la București, disputată pe un teren mic și prost, a fost una la discreția bârgăuancelor, care au reușit să marcheze câte 4 goluri pe repriză, ratând de asemenea încă cel puțin tot atâtea ocazii mari de gol. Golurile bârgăuancelor au fost marcate de Andreea Lauruc -3, Adina Rognean – 3, Loredana Cosma, Katalin Filler.

Lotul folosit de  staff-ul tehnic format din Dănuț Dosan, director tehnic, Călin Svoboda, antrenor principal și George Ruscău jr., antrenor secund: Mirela Abălașei, Katalin Filler, Dana Răzvanță, Lenuța Șteff, Cristina Pop, Elena Mirică, Denisa Lowenberger, Loredana Cosma, Ioana Stroia, Adina Rognean, Andreea Lauruc. A mai jucat Ioana Tisa.