Evenimentul toamnei la Casa EMA: Peste o sută de sportivi din toată țara, la Bistrița!

Casa EMA a organizat pentru al șaptelea an consecutiv Cupa Casa EMA la înot, o competiție devenită deja tradiție în municipiu. Cluburi sportive din toată țara s-au aliniat la start și au luptat pentru a-și demonstra calitățile și pentru a se afirma.

Clubul Sportiv Casa EMA a bifat un rezultat bun, clasându-se pe a doua treaptă a podiumului în competiția echipelor. Medalia de aur a revenit Clubului Sportiv SWIM Cluj-Napoca, iar cea de bronz Clubului Sportiv Hyperion Brașov.

În total, CS Casa EMA a obținut șaizeci de medalii, dintre care: 24 de aur, 18 de argint și 18 de bronz.

Locuri 1:

•             Avram Andrei 2009, 100m liber, 50m spate

•             Drăgan Daria 2003, 400m liber, 100m spate, 200m mixt

•             Ropan Ștefan 2002, 400m liber, 100m spate, 100m fluture, 200m mixt, 100m bras

•             Mureșan Sara 2008, 50m spate, 50m bras

•             Gherman Sorana 2002, 100m spate

•             Chibulcutean Beatrice 2004, 50m fluture, 200m mixt, 100m bras

•             Moldovan Cătălina 2002, 100m fluture, 200m mixt

•             Brehar Ruxandra 2002, 100m bras

•             Harosa Flaviu 2003, 100m bras

Locuri 2:

•             Pop Radu, 2011, 50m liber; 50m spate

•             Mureșan Sara, 2008 100m liber

•             Brehar Ruxandra 2002, 400m liber, 200m mixt

•             Harosa Flaviu 2003, 400m liber, 100m spate

•             Pop Bianca 2009, 50m spate, 50 m fluture, 50m bras

•             Hobincă Alexandru 2009, 50 m spate, 50m fluture, 50m bras

•             Moldovan Cătălina 2002, 100m spate, 100m bras

•             Drăgan Daria 2003, 100m fluture, 100m bras

•             Gherman Sorana 2002, 100m fluture

Locuri 3:

•             Pop Bianca 2009, 100m liber;

•             Hobincă Alexandru 2009, 100m liber

•             Avram Andrei 2009, 50m fluture, 50m bras

•             Nalaț Denis 2008, 100m liber, 50m spate, 50m fluture

•             Chibulcultean Beatrice 2004, 200m liber

•             Sîngiorzan Alex 2005, 200m liber, 100m spate, 100m bras

•             Gherman Sorana 2002, 400m liber, 200m mixt, 100m bras

•             Platon Laurențiu 2009, 50m spate

•             Brehar Ruxandra 2002, 100m spate

•             Mureșan Sara 2008, 50m fluture

•             Strungari Elena 2005, 100m bras

Ștefan Ropan – 5 medalii de aur, Cel mai bun sportiv al categoriei băieți 2002

Drăgan Daria – 3 medalii de aur, 2 de argint, cea mai bună sportivă a categoriei fete 2003

Chibulcutean Beatrice – 3 medalii de aur, 1 bronz, cea mai bună sportivă a categoriei fete 2004

Moldovan Cătălina – 2 medalii de aur, 2 de argint, cea mai bună sportivă a categoriei fete 2002

Avram Andrei – 2 medalii de aur, 2 de bronz, cel mai bun sportiv al categoriei băieți 2009

Mureșan Sara – 2 medalii de aur, 1 de argint, 1 de bronz

Brehar Ruxandra – 1 medalie de aur, 2 de argint, 1 de bronz

Harosa Flaviu – 1 medalie de aur, 2 de argint

Gherman Sorana – 1 medalie de aur, 1 de argint, 3 de bronz

Pop Bianca – 3 medalii de argint, 1 de bronz

Hobincă Alexandru – 3 medalii de argint, 1 de bronz

Pop Radu – 2 medalii de argint

Nalaț Denis – 3 medalii de bronz

Sîngeorzan Alex – 3 medalii de bronz

Platon Laurențiu, Strungari Elena, câte o medalie de bronz

 

Ștafeta a fost în sistem open, F+M – 4x100m mixt, adică au participat atât fete cât și băieți de orice vârstă.

Echipa Casa EMA formată din Sorana Gherman, Ruxandra Brehar, Ștefan Ropan și Daria Drăgan a câștigat proba de ștafetă, în fața echipelor din Cluj-Napoca (CSW) și Baia Mare (LBM).

Lista cluburilor și ordinea finală în clasamentul pe puncte:

  • Clubul Sportiv Swim Cluj-Napoca (CSW)
  • Clubul Sportiv Casa EMA (EMA)
  • Clubul Sportiv Hyperion Brașov (HYP)
  • Liceul cu Program Sportiv Baia-Mare (LBM)
  • Club Sportiv Școlar Tîrgu Mureș (STG)
  • Asociația Club Sportiv Delfinii Turda (TUR)
  • Club 4Seasons Miercurea Ciuc (4SE)
  • Club Sportiv Școlar Gura Humorului (SGH)
  • Club Team Nova Brașov (TNV)
  • Club Sportiv H2O Tărgu Mureș (H2O)
  • Club Sportiv Ego Cluj-Napoca (EGO)
  • Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia (ALB)
  • Asociația Tenis Club 2000 București (TCB)
  • Asociația Sportivă Club Atom Ploiești (ACA)

Mai multe rezultate: http://casaema.ro/club-sportiv-ema/

Sportivii au fost susținuți pe tot parcursul competiției, atmosfera fiind una frumoasă pe tot parcursul zilei de concurs.

Sponsori principali: Hills, Kinder Club Hills, Puiul de Crăiești.

Sponsori oficiali: Romfulda, Precision Tool Steel, Terraqua, BCVO Logistics.

Sponsori: Open Consult, RAAL, GSB Electric, Doral Steel.

Parteneri media: sportulbistritean.ro, Bistrițeanul.ro, Radio Transilvania, Observator BN, Timp Online, Zile și Nopți.

Parteneri: UBB Cluj-Napoca-extensia Bistrița, Agenția 215, Asociația Comunitarium, 4D Art.

Clubul Sportiv Casa EMA așteaptă cu nerăbdare competiția și urează tuturor participanților mult succes!

Centrul SPA Casa EMA va fi închis sâmbătă pentru public pe toată durata competiți

Ana Ștefănel

 | 925 vizualizări

Author: super-sport-administrator

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *