CN Liviu Rebreanu Bistrița, locul 2 pe țară la taekwondo!

Colegiul Național Liviu Rebreanu face performanță nu numai la învățătură. Recent, și-a trecut în palmares și un rezultat excellent la taekwondo.

La Campionatele Naționale Școlare de la București, Georg Andreeas Stern și Ștefan Gabriel Agrișan au luat medalii de aur și au clasat școala bistrițeană pe locul  2 în clasamentul general pe școli.

De asemenea, Stern Andreas Georg a fost declarat cel mai bun sportiv al competiției la categoria juniori masculin!

De asemenea, datorită medaliei de aur obținută de sportiva Bindea Ana Luiza, Școala Gimnazială Grigore Silași Beclean s-a situat pe locul 3 în clasamentul general pe scoli la categoria  Gimnaziu Feminin.

La competiția din capitală, județul a fost reprezentat de un lot de 9 persoane: 6 sportivi, 2 arbitri și un antrenor. Toți sportivii, legitimați la Gloria, au obținut medalii.

Locul 1: Stern Andreas Georg, Bindea Ana Luiza, Petruț Monica, Agrișan Ștefan Gabriel.

Locul 2: Halasu Amir Dorin

Locul 3: Țermure Denis Ionuț

Arbitrii: Bura Mihai Cristian și Șolderea Selena.

Antrenor: Marius Muti