Au dat startul la concursuri! A avut loc primul turneu la Grand Slam Tennis Club!

La nici două luni de la deschidere, a fost organizată prima competiție de tenis la noua bază de pe drumul de centură. Chiar dacă s-a amânat o zi din cauza vremii nefavorabile, țintarul a fost acelașii pentru cei 15 copii din județ, toți sub 10 ani. S-a jucat pe două categorii de vârstă, nivel portocaliu /sub 9 ani și nivel verde/ sub 10 ani.

După multe meciuri în sistem fiecare cu fiecare și un tablou eliminatoriu, la nivelul verde a câștigat Paul Babitchi, după o finală frumoasă cu Mihnea Bota. Pe următoarele două locuri s-au clasat John Coorey și Mario Păștean.

La nivelul portocaliu, Raul Rus a reușit să câștige finala, disputată împotriva Carlei Cucoli.