Extratereștrii lui John Runcan au învins cu 8-2 în derby-ul împotriva Comelfului din etapa a 10-a din Liga 1 a Campionatului Municipal de fotbal pe teren sintetic.

Sergiu Costin și ai lui au avut emoții doar în prima repriză, când au condus cu 2-0 și au fost egalați. Însă, Ionel Coșneac a făcut 3-2 până la pauză, după un hat-trick de senzație, iar în partea a doua meciul a fost la discreția extratereștrilor, care au mai marcat de 5 ori.

După ce a fost aproape de a încurca Raal-ul acum două etape, Comelf-ul n-a mai avut forță și în acest meci, cu toate eforturile lui Pop sau Petrean, autorii golurilor.

Cu această victorie, Extratereștrii se mențin pe 3 după Pro Taxi și Raal(câștigătoare și ele în această rundă), în timp ce Comelf-ul pierde contactul cu grupul de echipe fruntașe.