VIDEO, Fotbal: Gloria, amical pierdut cu Arieșul Turda

După o victorie și o înfrângere cu Minaur Baia Mare, Gloria a jucat al treilea amical din această iarnă, cu Arieșul Turda.

Partida s-a desfășurat tot pe terenul sintetic de la Iclod și a fost una în care echipa bistrițeană a jucat destul de bine, deși a pierdut la final cu 2-1. Ai noștri au condus cu 1-0 la pauză, gol marcat de Mihai Cazan, adică atâta vreme cât au jucat titularii. După pauză, ambele echipe au introdus în teren toți jucătorii din lot și scorul s-a întors.

În următoarea partidă, programată în 22 februarie, Gloria va juca în compania echipei Unirea Ungheni.

Echipa bistrițeană se află pe locul 6 din 16 echipe, în seria a 5-a din Liga a treia, la 10 puncte de locul 1, cel care asigură promovarea în Liga a doua, ocupat în prezent de FC Recea.