VIDEO, Cupa Casa Ema la înot: Vezi cele mai spectaculoase probe și rezultatele concursului!

Sâmbăta aceasta a avut loc cea de-a 9-a ediție a Cupei Casa EMA la înot, cea mai importantă competiție de natație din județul Bistrița-Năsăud!

S-au întrecut pentru obținerea titlului de cel mai bun loc al concursului 8 cluburi din țară: AS Bucovina Suceava, CS Swim Cluj-Napoca, ACS Swimmania-Cluj-Napoca, CSS Tg. Mureș, CS H2O Tg. Mureș,  ACS Delfinii Turda, ACS Tibi din Bistrița și, desigur, echipa gazdă CS Casa EMA.

Astfel, sâmbătă 12 octombrie, s-a dat bătălia pentru medalii și cupe, iar premiul cel mare a fost adjudecat în final de Clubul CS Swim Cluj-Napoca care a obținut un total de 179 puncte. Pe locul doi s-a clasat Clubul gazdă, CS Casa EMA cu 151 puncte, iar podiumul a fost completat de Clubul ACS Tibi din Bistrița cu 124 puncte care le-a adus un frumos loc trei.

Clubul gazdă, antrenat de Alex Gabor, și-a arătat măiestria, iar nenumăratele antrenamente s-au materializat într-un binemeritat loc 2! Dintr-un lot de 42 de sportivi cu care s-a prezentat în concurs, s-au câștigat 68 de medalii la probele individuale și 3 medalii la probele de ștafetă!

Ca să concluzionăm, a fost o competiție extrem de reușită, în care cluburile prezente au putut să testeze şi să pregătească sportivii pentru campionatele naţionale ce vor urma la finalul acestul an.

Deși nivelul de competivitate a fost extrem de ridicat, toți participanții au fost foarte mulțumiți de organizarea și gestionarea concursului. Datorită sistemului de cronometrare, datele culese extrem de rapid ne-au permis afișarea rezultatelor într-un timp cât mai scurt, spre deliciul câștigătorilor!

Cupa Casa EMA a devenit o tradiție pentru iubitorii înotului, iar prin participarea unor cluburi de prestigiu din țară am reușit să ridicăm constant nivelul competiției, să aducem județul nostru pe harta performanței în natație.

 

Rezultatele obținute de toți sportivii participanți le găsiți pe site-ul Casa EMA

Rezultatele sportivilor CS Casa EMA:

50m LIBER FETE 2012-2006,2005+2004,2003+2002

POP BIANCA – Medalie Argint

MURESAN SARA – Medalie Argint

CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Aur

BREHAR RUXANDRA – Medalie Aur

DRAGAN DARIA – Medalie Bronz

 

50m LIBER BĂIEŢI 2012-2006,2005+2004,2003+2002

POP RADU – Medalie Argint

BURDEȚ RUBEN – Medalie Bronz

AVRAM ANDREI – Medaile Aur

HOBINCA ALEXANDRU- Medalie Argint

AVRAM DAVID – Medalie Argint

COSTIN DYLAN – Medalie Argint

 

50m SPATE FETE 2012-2006,2005+2004,2003+2002

POP BIANCA – Medalie Argint

MURESAN SARA – Medalie Aur

POP BEATRICE – Medalie Argint

CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Aur

DRĂGAN DARIA – Medalie Aur

BREHAR RUXANDRA – Medalie Argint

 

50m SPATE BĂIEŢI 2012-2006,2005+2004,2003+2002

POP RADU – Medalie Aur

ISTOK MARIAN – Medalie Bronz

HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Aur

AVRAM ANDREI – Medalie Argint

AVRAM DAVID – Medalie Argint

TOMPA BOGDAN – Medalie Bronz

COSTIN DYLAN – Medalie Aur

 

100m LIBER FETE OPEN

DRĂGAN DARIA – Medalie Bronz

 

25m BRAS BĂIEŢI 2012 <

KOCSIS RAZVAN – Medalie Aur

 

50m BRAS FETE 2011-2006,2005+2004,2003+2002

POP BIANCA – Medalie Argint

MURESAN SARA – Medalie Aur

CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Bronz

BREHAR RUXANDRA – Medalie Aur

DRAGAN DARIA – Medalie Argint

 

50m BRAS BĂIEŢI 2011-2006,2005+2004,2003+2002

POP RADU – Medalie Argint

HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Aur

AVRAM ANDREI – Medalie Argint

AVRAM DAVID – Medalie Argint

COSTIN DYLAN – Medalie Argint

 

100m MIXT FETE 2009-2006,2005+2004,2003+2002

POP BIANCA – Medalie Argint

MURESAN SARA – Medalie Aur

CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Aur

BREHAR RUXANDRA – Medalie Argint

DRAGAN DARIA – Medalie Bronz

 

100m MIXT BĂIEŢI 2009-2006,2005+2004,2003+2002

HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Aur

PLATON LAURENTIIU – Medalie Bronz

AVRAM DAVID – Medalie Argint

TOMPA BOGDAN – Medalie Bronz

COSTIN DYLAN – Medalie Argint

 

100m FLUTURE FETE OPEN

CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Argint

DRAGAN DARIA – Medalie Bronz

50m FLUTURE FETE 2011-2006,2005+2004,2003+2002

POP BIANCA – Medalie Argint

MURESAN SARA – Medalie Aur

CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Aur

DRAGAN DARIA – Medalie Aur

BREHAR RUXANDRA – Medalie Argint

 

 

50m FLUTURE BĂIEŢI 2011-2006,2005+2004,2003+2002

POP RADU – Medalie Argint

PLATON LAURENTIIU – Medalie Argint

HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Bronz

AVRAM DAVID – Medalie Argint

TOMPA BOGDAN – Medalie Bronz

COSTIN DYLAN – Medalie Argint

 

100m BRAS FETE OPEN

BREHAR RUXANDRA – Medalie Aur

 

200m LIBER FETE 2009-2006,2005+2004,2003+2002

POP BIANCA- Medalie Bronz

MURESAN SARA – Medalie Bronz

CHIBULCUTEAN BEATRICE – Medalie Argint

DRAGAN DARIA – Medalie Argint

 

200m LIBER BĂIEŢI 2009-2006,2005+2004,2003+2002

HOBINCA ALEXANDRU – Medalie Bronz

AVRAM DAVID – Medalie Argint

TOMPA BOGDAN – Medalie Bronz

COSTIN DYLAN – Medalie Aur

 

4x50m MIXT COMBINAT OPEN

HOBINCA,BREHAR,CHIBULCUTEAN,DRAGAN – Medalie Argint

 

4x50m LIBER FETE OPEN

MURESAN,CHIBULCUTEAN,BREHAR,DRAGAN- Medalie Argint

 

4x50m LIBER BĂIEŢI OPEN

HOBINCA,PLATON,AVRAM A,METEA- Medalie Bronz

 

 
 | 728 vizualizări

Author: Adrian Linca

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *