Echipa feminină de tenis de masă a Clubului Sportiv Municipal a luat bronzul Superligii naționale, după o victorie cu CSM Iași, în ultima etapă a play-off-ului.
Bistrițencele Szocs, Roșca, A. Sângeorzan, Clapa și Șerban au ieșit pe 3 în sezonul regulat și au jucat la Constanța în play-off-ul primelor 4. CSM Bistrița repetă astfel performanța de anul trecut, când a terminat campionatul pe aceeași poziție.
La băieți, Bulbuc, Podaru, Dan Daniel, și frații Gălățean au terminat Superliga pe 4. Ei au fost învinși de echipa din Reșița și au ratat intrarea pe podium, însă și așa performanța bistrițenilor de la CSM este una remarcabilă.
Sezonul de tenis de masă continuă cu 3 competiții importante îăn această lună. Juniorii 3 vor juca la Câmpulung în Campionatul Național individual, Copiii de 8-10 ani au „paleta de Argint” la Giurgiu, iar junioriiși cadeții merg la Balcaniada din Serbia.
sportulbistritean.ro





Ultimele comentarii