Tenis de masă: Bistrițenii au dominat Memorialul Eugen Pașcanu!

 

S-a tras cortina peste edișia a VI-a a Memorialului Eugen Pașcanu, competiție organizată de către Asociația Județeană de Tenis de Masă și CSM Bistrița, în colaborare cu Direcția Județeană pentru Sport. Au participat 31 de fete și 45 băieți din Cluj, Zalău, Tg. Mureș, Tg. Secuiesc, Odorheiu Secuiesc, Câmpulung, Carei și Bistrița, care s-au întrecut la simplu și la dublu, juniori și junioare I, II și III. A fost o competiție în care favoriții s-au impus în majoritatea probelor, singura surpriză fiind victoria lui Alexandru Mircea asupra vicecampionului național de tineret Adrian Costea.

Clasament final:

Simplu

Junioare I        -locul I    Andreea Clapa  CSM-LPS Bistrița

                        -locul II   Ariana Sângeorzan  CSM-LPS Bistrița

                        -locul III  Anita Kalosz  Odorhei

Juniori I           -locul I   Daniel Dan  CSM Bistrița

                        -locul II  Alexandru Mircea CSM Bistrița

                        -locul III Adrian Costea  CSM Bistrița

Junioare II       -locul I   Patricia Marga  CSM-LPS Bistrița

                        -locul II  Ramona Manoilă  CSM-LPS Bistrița

                        -locul III Melisa Matei  Zalău

Juniori II         -locul I   Florin Spelbuș  Câmpulung

                        -locul II  Andrei Flămând  CSM-LPS Bistrița

                        -locul III Bogdan Sângeorzan  CSM-LPS Bistrița

Junioare III     -locul I   Andreea Hudușan  Tg. Mureș

                        -locul II  Ștefania Pașca  Zalău

                        -locul III Helga Dari  Carei

Juniori III        -locul I  Ștefan Tonghioiu  Câmpulung

                        -locul II  Szabolcs Tamaș  Odorhei

                        -locul III Cristian Mureșan  Zalău

Dublu

Juniori I           -locul I   Daniel Dan/Adrian Costea  CSM Bistrița

                        -locul II  Alexandru Mircea/Andrei Margin  CSM Bistrița/Zalău

                        -locul III Rareș Șipoș/Vladimir Anca  CSM Cluj

Junioare I        -locul I   Andreea Clapa/Arina Sângeorzan CSM-LPS Bistrița

                        -locul II  Maria Lumperdean/Ramona Manoilă CSM-LPS Bistrița

                        -locul III Timeea Ursoly/Anita Kalosz Tg. Mureș/Odorhei

Juniori II         -locul I   Andrei Flămând/Bogdan Sângeorzan  CSM-LPS Bistrița

                        -locul II  Florin Spelbuș/Daniel Zombor Câmpulung/Tg. Mureș

                        -locul III Octavian Anca/Adrian Fodor  CSM Cluj

Juniori III        -locul I   Ștefan Tonghioiu/Mihai Zamfir  Câmpulung

                        -locul II  Szabolcs Tamaș/Attila Puya  Odorhei

                        -locul III Cristian Mureșan/Mihai Pop  Zalău/Cluj

Junioare III     -locul I   Patricia Marga/Stefania Pașca  Bistrița/Zalău

                        -locul II  Cristina Varga/Andreea Hudușan  Tg. Mureș

                        -locul III Tania Plăian/Sonia Orban  CSM-LPS Bistrița

Marian Filipaș, antrenor:” A fost o competiție reușită, un concurs bun acum la sfârșit de an, a fost totodată un bun prilej de verificare pentru sportivii clubului nostru”.

Leon Buhai / sportulbistritean.ro

 | 378 vizualizări

Author: super-sport-administrator

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *