Tenis de masă: Bernadette Szocs, Daniel Dan și Andreea Clapa, locurile I în clasamentele interne ale lunii martie 2013

 

Federația Română de Tenis de Masă a dat publicității clasamentele interne ale lunii martie 2013. Clasamente întocmite în urma rezultatelor obținute de sportivi, în cele patru competiții organizate în luna februarie: Divizia B, retur organizat la Buzău, Divizia A, retur organizat la Cluj, Superliga Națională, retur organizată la Buzău și Top 12 Juniori III, organizat la Mediaș. 

În aceste clasamente trei tenismeni bistrițeni ocupă locul I: Bernadette Szocs, în clasamentul senioarelor, Daniel Dan, în clasamentul juniorilor I și Andreea Clapa, în clasamentul junioarelor II, Adrian Costea ocupă locul III în clasamentul juniorilor I, iar Andreea Clapa ocupă locul II în clasamentul junioarelor I.

Clasamente:

Seniori

–          Locul I   Ionuț Seni  – CSM Cluj  479 puncte

–          Locul II  George Coroian – Electrica Sf. Gheorghe  378 puncte

–          Locul III Alexandru Cazacu – Volei 2004 Constanța  318 puncte

Senioare

–          Locul I   Bernadette Szocs – CSM Bistrița  560 puncte

–          Locul II  Mihaela Dospina – CS Dumbrăvița  432 puncte

–          Locul III Bernadet Balint – CSM Arad  274 puncte

Juniori I

–          Locul I   Daniel Dan – CSM Bistrița  454 puncte

–          Locul II  Alin Spelbuș – Pristavu Câmpulung  439 puncte

–          Locul III Adrian Costea – CSM Bistrița  302 puncte

Junioare I

–          Locul I   Bernadett Balint – CSM Arad  447 puncte

–          Locul II  Andreea Clapa – LPS-CSM Bistrița  307 puncte

–          Locul III Adina Diaconu – CSS Slatina  285 puncte

Juniori II

–          Locul I   Alexandru Manole – Pristavu Câmpulung 517 puncte

–          Locul II  Cristian Pletea – LPS Constanța  342 puncte

–          Locul III Vladimir Anca – CSM Cluj  311 puncte

Junioare II

–          Locul I   Andreea Clapa – LPS-CSM Bistrița  398 puncte

–          Locul II  Adina Diaconu – CSS Slatina  395 puncte

–          Locul III Daniela Bărzoi – CSS Craiova 238 puncte

Juniori III

–          Locul I   Rareș Șipoș – CSM Cluj  472 puncte

–          Locul II  Cristian Pletea – LPS Constanța 438 puncte

–          Locul III Dragoș Oprea – CSM Buzău  284 puncte

Junioare III

–          Locul I   Andreea Dragoman – Romgaz Mediaș  443 puncte

–          Locul II  Denisa Chireceanu – CSM Giurgiu  294 puncte

–          Locul III Andreea Hudușan – CSS Tg. Mureș 197 puncte

Leon Buhai / sportulbistritean.ro

 | 487 vizualizări

Author: super-sport-administrator

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *