Tenis de câmp: Vreme rea, meciuri bune la Grand Slam Tennis Club!

La Grand Slam Tennis Club s-a desfășurat recent un turneu de tenis dedicat amatorilor, un turneu de categorie Gold din circuitul Tenis Partener la care au participat peste 60 de amatori ai tenisului care s-au "luptat" pentru premiile în valoare de peste 1800 de lei, reprezentând vouchere pentru echipament sportiv plus marele trofeu, Cupa TERRAQUA.

După o muncă dificilă a organizatorilor cu vremea nefavorabilă, turneul s-a finalizat cu următoarele rezultate:

La nivelul 5, locul 1 a fost ocupat de Dan Vultur, după o finală clujeană cu Ovidiu Rusu. La nivelul 6, primul loc a revenit Danielei Homei din Năsăud după o finală cu Marius Mălinescu din Bistrița. Tudor Leniuc din Vatra-Dornei s-a impus la nivelul 7 după un ultim meci cu Florin Remeș din Bistrița.

La dublu, Perechea Ștefan Leșan/Marcel Andrei a ieșit prima la nivelul 6 după finala cu perechea Alin Priscorniță/Corneliu Milea, toți din Bistrița.

La dublu – nivel 7, perechea Cristian Dudașu/Claudiu Dudașu a fost prima după finala cu perechea Florin Remeș/Gabriel Stanciu,  toți din Bistrița