Tenis: Bistrițenii și-au tras partea leului la Cupa Grand Slam Tennis Bistrița

În weekend, pe terenurile de tenis din cadrul balonului ce aparține Grand Slam Tennis Bistrița, s-a disputat un puteric turneu de tenis de câmp destinat amatorilor, dotat cu Cupa GST Bistrița. Competiția face parte din circuitul Tenis Partener, care se adresează tuturor amatorilor de tenis de câmp  din România și a adunat la start peste 50 de amatori din județele Cluj, Mureș, Suceava, Sibiu, Vâlcea, Brașov, Satu Mare și Bistrița-Năsăud. A fost ultimul turneu al sezonului de iarnă organizat de Tenis Partener, acesta a fost unul de categoria Gold și s-a desfășurat pe 4 categorii: simplu nivel 5, simplu nivel 6, simplu nivel 7 și dublu nivel 7.

Bistrițenii au avut o evoluție bună, reușind să câștige primul loc la toate cele 4 categorii: Mihai Moraru din Năsăud a câștigat la nivelul 5, Ștefan Leșan din Bistrița a obținut locul 1 la nivelul 6, Claudiu Dudașu din Bistrița a câștigat la nivelul 7, iar Ștefan Leșan și Titus Dohotar au câștigat la dublu, nivelul 7.