Niciun sportiv bistrițean nu și-a luat BAC-ul! Mai au o șansă după contestații
Niciunul dintre cei 14 sportivi din Bistrița care au dat bacalaureatul în cadrul sesiunii olimpice nu și-au luat examenul. Cinci dintre ei au reușit să obțină note peste 5 dar nu au făcut media 6, în timp ce restul au avut cel puțin o materie cu notă sub 5. Tenismeni, gimaști, schiori sau fotbaliști, niciunul dintre cei 14 sportivi bistrițeni, membrii ai loturilor olimpice lărgite ale României nu a reușit să obțină media 6 la...
Vezi ce sportivi bistrițeni își dau BAC-ul mai repede
Bacalaureatul olimpicilor a început luni la Bacău. Printre participanți sunt și 14 sportivi bistrițeni care vor participa la diferite competiții în perioada în care se dă Bacul în mod normal. Subiectele pe care le vor avea de rezolvat sportivii bistrițeni sunt de aceeași dificultate ca și cele pe care le vor avea primii colegii lor în luna iunie. Atleți, gimnaști, tenismeni și schiori afiliați unor cluburi bistrițene participă...





Ultimele comentarii