Stop joc! CSM Bistrița se oprește în sferturile Cupei României, eliminată la Brăila!

CSM Bistrița părăsește Cupa României în faza sferturilor de finală după un meci la Brăila, pierdut cu 28-25.

Bistrițencele au început slab partida și au încheiat-o la fel, fără concentrare și determinare. Pe parcursul meciului au avut momente bune de joc, au arătat că pot câștiga, dar n-au reușit să fructifice momentele cheie.

Cel mai important dintre acestea s-a petrecut în ultimele 10 minute, la 22-22, când fetele lui Pașca au ratat 4 atacuri iar apoi n-au reușit să marcheze nici după ce gazdele au rămas cu o jucătoare în minus pe teren.

Astfel, după 8 jocuri fără înfrângere, CSM Bistrița se împiedică la Brăila în Cupa României, în fața unei echipe mai dornice de a merge mai departe în această competiție.

CSM: Măzăreanu, Țegean, Paraschiv (4), Chirilă (2), Pristăvița (7), Rodriguez (6), Szabo (5), Orșivschi (1), Rațiu, Cârjan, Tetean