Sintetic, Turneul final: Raal câștigă la lovituri de departajare meciul al treilea! (Foto/Video)

Raal Bistrița a jucat în această seară al treilea meci din grupa D a turneului final al Campionatului Național de minifotbal de la Alba Iulia.

Bistrițenii au terminat la egalitate, 2-2, în timpul regulamentar de joc împotriva echipei Codavinci Reșița dar au bătut la lovituri de departajare, adunând două puncte, nu 3 cum s-ar fi întâmplat dacă victoria ar fi venit în primele 40 de minute.

Blaji a deschis scorul cu un șpiț din lateral stâng, dar reșițenii au egalat ți au preluat conducerea până la pauză, 1-2. Ghiță Negrea și-a dus echipa la 7 metri,după ce a egalat la 2 în partea secundă iar Dobrea a ratat ocazia meciului la ultima fază înaintea fluierului final.

La lovituri, Cămărășan a reușit să pareze șutul 4 al adversarilor și să aducă o jumătate de victorie în dreptul Raal-ului.

Meciul decisiv pentru calificarea în sferturi se va juca sâmbătă de la ora 9.00, cu Dia Guard Divino Zalău.