Patru etape, 15 echipe, 6 zile! Vezi programul săptămânii handbalistice de la Bistrița!

Primele patru etape din returul Ligii Florilor se vor juca la Bistrița. În săptămâna 26 aprilie – 1 mai, toate cele 15 echipe din prima ligă vor veni în orașul nostru și vor juca fiecare câte 4 meciuri în Sala Polivalentă și sala de la LPS. Vor fi 8 partide transmise la TVR iar celelalte pe site-ul federației.

Gloria va evolua cu Galați, Rapid și Slatina în Sala Polivalentă, cu Zalău în Sala de la LPS.

Din păcate partidele se vor desfășura fără spectatori!

Iată programul meciurilor

Zi Dată Oră Sala Polivalentă Sala LPS TV
Luni 26.04     CSU Cluj-Napoca  Stă  
Luni 26.04 11.00   CS Minaur Baia Mare vs HC Zalău  
Luni 26.04 13.45   CS Măgura Cisnadie   vs CS Dacia Mioveni 2012  
Luni 26.04 16.30   HC Dunărea Brăila   vs CS Activ Prahova Ploiesti  
Luni 26.04 10.30 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud vs CSM Galati    
Luni 26.04 13.15 CSM Slatina  vs CS Rapid București    
Luni 26.04 16.00 SCM Râmnicu Vâlcea  vs SCM Craiova    TVR2
Luni 26.04 18.30 CSM București   vs SCM Gloria Buzău    TVR1
Marți 27.04     Stă SCM Craiova  
Marți 27.04 12.00   HC Zalău vs CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud  
Marți 27.04 14.45   CSM Slatina  vs SCM Râmnicu Vâlcea  
Marți 27.04 17.30   CS Activ Prahova Ploiesti  vs CSM București  
Marți 27.04 10.30 CS Dacia Mioveni 2012   vs CSU Cluj-Napoca    
Marți 27.04 13.15 CSM Galati   vs HC Dunărea Brăila    
Marți 27.04 16.00 SCM Gloria Buzău   vs CS Măgura Cisnadie     
Marți 27.04 18.30 CS Rapid București   vs CS Minaur Baia Mare    TVR2
Joi 29.04     SCM Râmnicu Vâlcea  Stă TVR1
Joi 29.04 12.00   CSU Cluj-Napoca   vs SCM Gloria Buzău  
Joi 29.04 14.45   CS Minaur Baia Mare   vs CSM Slatina  
Joi 29.04 17.30   CSM București   vs CSM Galati  
Joi 29.04 10.30 CS Măgura Cisnadie   vs CS Activ Prahova Ploiesti    
Joi 29.04 13.15 SCM Craiova vs CS Dacia Mioveni 2012    
Joi 29.04 16.00 HC Dunărea Brăila  vs HC Zalău    TVR2
Joi 29.04 18.30 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud vs CS Rapid București    TVR1
Sâmbătă 01.05 10.00   CSM Galati vs CS Măgura Cisnadie  
Sâmbătă 01.05 12.35   CS Rapid București vs HC Dunărea Brăila  
Sâmbătă 01.05 15.10   SCM Gloria Buzău   vs SCM Craiova  
Sâmbătă 01.05 17.45   CS Dacia Mioveni 2012  Stă  
Sâmbătă 01.05 11.00 HC Zalău  vs CSM București    TVR2
Sâmbătă 01.05 13.30 CSM Slatina   vs CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud    
Sâmbătă 01.05 16.00 CS Minaur Baia Mare  vs SCM Râmnicu Vâlcea    TVR1
Sâmbătă 01.05 18.35 CS Activ Prahova Ploiesti   vs CSU Cluj-Napoca    

 

 

Desfășurător acces săli

  Sala Polivalentă Sala LPS
Ziua Oră Echipă Oră Echipă
26.04.2021 09.30 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud    
  09.40 CSM Galati    
26.04.2021 12.15 CSM Slatina 10.00 CS Minaur Baia Mare
  12.25 CS Rapid București 10.10 HC Zalău
26.04.2021 15.00 SCM Râmnicu Vâlcea  12.45 CS Măgura Cisnadie
  15.10 SCM Craiova  12.55 CS Dacia Mioveni 2012
26.04.2021 17.30 CSM București   15.30 HC Dunărea Brăila
  17.40 SCM Gloria Buzău  15.40 CS Activ Prahova Ploiesti
27.04.2021 09.30 CS Dacia Mioveni 2012    
  09.40 CSU Cluj-Napoca    
27.04.2021 12.15 CSM Galati 11.00 HC Zalău
  12.25 HC Dunărea Brăila 11.10 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud
27.04.2021 15.00 SCM Gloria Buzău   13.45 CSM Slatina
  15.10 CS Măgura Cisnadie  13.55 SCM Râmnicu Vâlcea
27.04.2021 17.30 CS Rapid București   16.30 CS Activ Prahova Ploiesti
  17.40 CS Minaur Baia Mare  16.40 CSM București
29.04.2021 09.30 CS Măgura Cisnadie    
  09.40 CS Activ Prahova Ploiesti    
29.04.2021 12.15 SCM Craiova 11.00 CSU Cluj-Napoca
  12.25 CS Dacia Mioveni 2012 11.10 SCM Gloria Buzău
29.04.2021 15.00 HC Dunărea Brăila  13.45 CS Minaur Baia Mare
  15.10 HC Zalău  13.55 CSM Slatina
29.04.2021 17.30 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud 16.30 CSM București
  17.40 CS Rapid București  16.40 CSM Galati
01.05.2021 10.00 HC Zalău  09.00 CSM Galati
  10.10 CSM București  09.10 CS Măgura Cisnadie
01.05.2021 12.30 CSM Slatina 11.35 CS Rapid București
  12.40 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud 11.45 HC Dunărea Brăila
01.05.2021 15.00 CS Minaur Baia Mare  14.10 SCM Gloria Buzău
  15.10 SCM Râmnicu Vâlcea  14.20 SCM Craiova
01.05.2021 17.35 CS Activ Prahova Ploiesti 16.45  
  17.45 CSU Cluj-Napoca 16.55  

 | 1.458 vizualizări

Author: Adrian Linca

Share This Post On

2 Comments

  1. Gloria lui …Radu Moldovan , da cu banul public, in jucatoare straine expirate.La greu ! Antrenor de 10000 euro, Ramsusen Kim ,la a 5 a echipa in 4 ani, demis de peste tot „traiasca SPAGA”
    Alexandrina Barbosa – CSM Buc, accidentata ( ligamente) de 7 luni , contract semnat pe 11.000 de euro .
    Incredibil dar adevarat ce se intampla cu banul public al bistritenilor ! Plus alte 3 expirate pe cate 5000 de euro ! Incalificabil !!!

    Post a Reply
    • Stimate „Suporter”, ti-as raspunde cu 2 proverbe: „Câinele moare de drum lung şi prostul de grija altuia” si „Nu e treaba magarului de unde beau oile apa”. Lasa-i pe cei care conduc clubul si pe adevaratilor suporteri sa analizeze eficienta transferurilor.

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *