Minutul decisiv! Șirioara ”“ Cetate 1-1 (1-1), partidă decisă într-un singur minut!

Istoria acestui joc din Liga a 4-a s-a scris de fapt în două minute. În minutul 15 gazdele obțin o lovitură liberă bătută în careu, mingea lovită cu capul de Berețchi îl lovește pe Patca și intră în poartă. Un minut mai târziu Andrieș aduce egalarea, printr-un șut de la marginea careului de 16 metri, până la pauză jocul fiind destul de echilibrat, fără prea mari ocazii de gol. După pauză oaspeții au controlat  autoritar jocul dar au ratat foarte multe  ocazii, campionii ratărilor fiind Dumitrean, R. Apostolache, în timp ce gazdele s-au mulțumit să închidă jocul, obținând o remiză muncită.

Universitatea Șirioara, antrenor Septimiu Albețel: Curcă, Bercean, Linul, Bâlă, Morariu, Bob, Cocan, Suciu, Berețchi, Seserman, . Au mai jucat: Varvari, Canceu, Cicedea, Nan.

Voința Cetate, antrenor Gabriel Bozga: Gălățan, Mihalte, Suciu, Dodea, Patca, Hâlmu, Recean, Dumitrean, Andrieș, Gotea, V. Apostolache. Au mai intrat: R. Apostolache, Chereja.

Aurel Pasztor, președinte Șirioara:”Având în vedere faptul că este primul joc al sezonului suntem mulțumiți de rezultat. Noi la echipă avem doar jucători care  joacă doar din plăcere, nu avem nici un  sprijin financiar din partea nimănui, nici nu știu cum o să rezistăm din punct de vedere financiar până la finalul campionatului”.

Gabriel Bozga, antrenor Cetate:” Am controlat tot jocul, iar în repriza a doua s-a jucat efectiv doar la o singură poartă. Am pierdut două puncte datorită ratărilor uriașe pe care le-am avut. Sunt mulțumit că ne-am creat foarte multe ocazii, nu le pot reproșa nimic jucătorilor mei. Sper ca ocaziile ratate în acest joc să se concretizeze în goluri etapa viitoare când jucăm acasă cu cei de la Lechința”.