Liga a IV-a: Oaspeții s-au desprins în repriza a doua. Real Buduș ”“ Hebe Sângeorz Băi 0-2 (0-0)

Uvertura etapei a 17-a a campionatului ligii a patra s-a disputat sâmbătă 06 aprilie, pe terenul din Jelna, unde gazdele de la Real Buduș, lanterna roșie, au primit vizita celor de la Hebe Sângeorz Băi, echipă aflată pe locul trei înaintea acestei etape. Oaspeții, veniți din postura de favoriți, încep mai bine jocul și în minutul 7 trimit mingea în bară prin V. Flore. Până la pauză jocul este unul destul de anost fără mari ocazii de gol, gazdele având cea mai importantă ocazie când Gălan scapă unu la unu cu portarul.

După pauză oaspeții forțează mai mult și reușesc deschiderea scorului  în minutul 54  prin autogolul lui Moldovan. La 0-1, gazdele au șansa egalării dar Nuț scăpat singur cu portarul ratează o bună ocazie, după care oaspeții își asigură victoria prin golul marcat de Ovidiu Pop, în minutul 70. După primirea celui de-al doilea gol gazdele cedează definitiv și doar intervențiile portarului Simionca a făcut ca scorul să rămână neschimbat la marile ocazii avute de către oaspeți.

Real Buduș: Simionca, Scurtu, Corceac, I. Andrei, Moldovan, Burcutean, Lungu, Feier, Ani, Nuț. Au mai jucat: Carabet, Ușeri, M. Andrei.

Hebe Sângeorz Băi, antrenor Emil Ianoș: Dragotă, Hehea, C. Flore, F. Ciocan, Pop, Negrușer, V. Flore, Gabor, Avram, Mici, Codreanu. Au mai jucat: Morozan, Neamț, O. Ciocan, Joja.

Emil Ianoș, antrenor Hebe:”Am jucat slab în prima repriză. Ne-am revenit după pauză, și am marcat două goluri care ne-au adus o voctorie meritată. Terenul destul de greu, ratările foarte multe pe care le-am avut, dar și evoluția foarte bună al portarului gazdelor au făcut ca noi să nu marcăm mai multe goluri”.