Liga a 4-a și a 5-a: Weekend plin în fotbalul județean! Vezi etapa!

Duminică se joacă etapa a 3-a din Liga a 4-a și prima etapă din Liga a 5-a.

Liga a 4-a

Progresul Năsăud – Progresul Tăure

Academia Gloria – EF Telciu (pe stadionul jean Pădureanu)

Minerul Rodna – Viitorul Lechința

Hebe Sg. Băi – Luceafărul Șieu

ACS Dumitra – Atletico Monor

Voința Livezile – Silvicultorul Maieru

Voința Cetate – Heniu Leșu

Spicul Salva stă

Toate partidele încep duminică la ora 17.00

Clasament

1.     Gloria         2       2       0       0       13-1  6

2.     Dumitra     2       2       0       0       9-2    6

3.     Sg. Băi       2       2       0       0       5-0    6

4.     Livezile       2       2       0       0       6-2    6

5.     H. Leșu      2       2       0       0       4-1    6

6.     Cetate         2       2       0       0       5-3    6

7.      S. Salva     2       1       0       1       5-7    3

8.      Rodna       1       0       0       1       3-4    3

9.     Năsăud       1       0       0       1       1-2    0

10.  Monor       2       0       0       2       2-4    0

11.  Maieru       2       0       0       2       2-5    0

12. Telciu        1       0       0       1       0-4    0

13.  Lechința     2       0       0       2       0-5    0

14.  L. Șieu       2       0       0       2       3-9    0

15. Tăure         1       0       0       1       0-9    0

 

Liga a 5-a

Seria 1

Gloria Junior – Real Buduș, duminică, ora 11.00 IPROEB

AFC Budac – Real Teaca, duminică, ora 14.00

Real Arcalia – Voința Mărișelu, sâmbătă, ora 17.00

AS Archiud – Unirea Urmeniș, duminică ora 17.00

 

Seria a doua

Dinamo Uriu – Someșul Rebrișoara

Venus Negrilești – Someșul Ilva Mică

Unirea Bozieș – Unirea Ciceu Cristești

Someșul Feldru – Săgeata Dumbrăvița

Toate jocurile seriei a doua se joacă duminică de la ora 17.00

 | 548 vizualizări

Author: super-sport-administrator

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *