Juniori D: Ardealul produce surpriza învingând Gloria 1, în etapa a 4 -a

Ediția 2014-2015 a Campionatul Județean al juniorilor D, competiție destinată jucătorilor născuți după 01 ianuarie 2002, a continuat cu disputarea etapei cu numărul 4, etapă în care Ardealul Junior a produs surpriza câștigând pe terenul lideruluiGloria 1.  LPS-ul a jucat în familie un joc încheiat cu 1-0 în favoarea trupei lui Paul Niculae, în timp ce Olympia Beclean și Gloria 2 au dat-o la pace într-un joc fără goluri.

Gloria 1 Bistrița – Ardealul Junior 2-3 (0-1)

Liderul la zi al clasamentului, cu 3 victorii în 3 etape,  a primit vizita celor de la Ardealul, într-un joc spectaculos, cu multe goluri, un joc încheiat cu Victoria la limită a oaspeților. Ardealul începe bine jocul și Sângeorzan deschide scorul în minutul 8, rezultatul rămânând neschimbat până la pauză. La 4 minute după pauză același Sângeorzan duce scorul la 2-0, dar cinci minute mai târziu Mihaiu reduce din diferență. Se joacă pe contre, ambele echipe sperând să dea lovitura și în minutul 51 Iliuță marchează pentru Ardealul, mărind din nou diferența pe tabela de marcaj, golul lui Mihaiu din prelungiri avânddoar menirea de a stabili scorul final.

Gloria 1, antrenor Dorel Zegrean: Ovidiu Senocico, Cristian Mihali, Andrei Suciu, Flaviu Lostun, Alex Doboș, Cristian Dodea, Ștefan Petrina, Ioan Mihaiu, Rareș Feherdi, Adrian Negrea, Cristian Neamțu.

Ardealul Junior, antrenor Bogdan Nap: Leon Țiolan, Alin Hodoroga, Paul Podar, Robert Tahîș, Marian Ioniță, Vlad Jarda, Dragoș Iliuță, Florin Sângeorzan, Cătălin Gros, Toroțcoi Laurențiu, Raul Buhai, Nicolae Ureche, Lucian Vultur

LPS 1 Bistrița – LPS 2 Bistrița 1-0 (1-0)

Partida dintre cele două echipe de la LPS a fost una în care LPS 1 a condus mai mult ostilitățile pe teren, ambele echipe creindu-și câteva bune ocazii de gol, rezolvate de cei 3 portari. Unicul gol al partidei a fost marcat de Florescu în prima repriză, un gol care adduce cele 3 puncte în contul celor de la LPS 1.

LPS 1, antrenor Paul Niculae: David Pop, Ionuț Rebrean, Denis Iuga, Cătălin Lăcătuș, Alin Trif, Patrick Florescu, Dennis Moldovan, Alexandru Trifan, David Moisil, Robert Spânu, Iosif Stupinean, Cosmin Covaci.

LPS 2, antrenor Marius Chira: Bogdan Banu, Roberto Marcu, Andrei Pârja, David Aluaș, Raul Moldovan, Attila Orban, Flaviu Ilincaș, David Danciu, Emanuel Leonte, Rareș Bora, Darius Hordoan, Andrei Pop, David Kerekeș, Adelin Lakatoș, Stahovean Cătălin

Olympia Beclean – Gloria 2 Bistrița 0-0

Jocul dintre Olympia și Gloria 2 și LPS 2 s-a încheiat la egalitate, într-un joc de mare luptă disputant pe terenul din Beclean, teren pe care jucătorii nu și-au putut etala din plin calitățile, din cauza suprafeței de joc. Ambele echipe și-au creat câteva situații de gol dar tabela de marcaj a rămas intact până la final.

Olympia Beclean, antrenor Attila Csilag: Mark Budai, Constantin Bucșa, Alexandru Stezar, Dragoș Dig, Raul Moldovan, Ovidiu Mireșan, Adrian Mar, Mario Fechete, Ștefan Lup, Gheorghe Poenar, Vasile Cioban, Uțiu Mureșan, Paul Tamaș, Cătălin Crișan, Alexandru Szasz, Flaviu Vlașin, Alex Zăgrean, Luis Dunca.

Gloria 2, antrenor Valer Săsărman: Ionuț Dragu, Dorian Pop, Alex Șerbănescu, Sebastian Moldovan, Andrei Musceleanu, Răzvan Sulici, Sergiu Banc, Alexandru Torok, Daniel Ghiță, Tudor Domide, Dragoș Moldovan, Mihai Butuza, Victor Mureșan, Alexandru Ghiță, Alexandru Găurean, Cătălin Ciobănică.