Iosif Ureche nu-i slăbește din ochi pe greii motociclismului viteză! în Ungaria, a fost din nou pe 3!

Bistrițeanul Iosif Ureche își consolidează poziția a treia în clasamentul ROSBK. După ce le-a suflat în ceafă celor doi grei Mistode și Cazacu pe circuitul de la Serres în prima etapă a calendarului de motociclism viteză, Ureche a făcut o cursă bună și în acest weekend, în Ungaria. În ciuda ploii din zilele de antrenament și calificări, Iosif a concurat fără probleme deosebite și se declară mulțumit după această rundă de pe Pannoniaring. ”E un circuit dificil și a fost și o vreme urâtă. Am mers mai bine decât visam și mă bucur pentru acest rezultat”, a declarat la final.

Iosif Ureche e al treilea în clasamentul general cu 32 de puncte, după Cătălin Cazacu de la Taifun Racing cu 50 de puncte și Ionuț Mistode de la ASL Racing cu 40 de puncte.

Cursa din Ungaria a fost prima în care numele publicației noastre a apărut pe  motocicleta lui Iosif Ureche.