Handbal: Nu ne-a ieșit nimic! Înfrângere lamentabilă cu Slatina!

Gloria a pierdut al 3-lea meci din turneul de la Zalău, contând pentru etapa a 4-a din Liga Florilor. După meciurile bune cu Zalău și Rapid, a venit o cădere greu de explicat pentru echipa lui Horațiu Pașca.

Fără vlagă, obosite chiar dacă au avut o zi de pauză, nemotivate și neinspirate, handbalistele noastre au făcut un joc foarte slab, nereușind să conducă nici măcar o dată pe tabela de marcaj.

Deși au avut în față un adversar modest, nu s-au putut mobiliza, au ratat nepermis și s-au apărat sub orice critică. A fost 13-12 la pauză pentru oltence și credeam că partea a doua va aduce un alt elan, măcar din orgoliu. Însă acesta n-a venit, ba dimpotrivă, diferența de scor s-a dus și la 6-7 goluri în favoarea adversarelor.

Fără un lider în teren care să le tragă în sus din momentele grele, Gloria a arătat rău în acest meci, dar să sperăm că a fost doar un accident ce nu se va mai repeta. S-a încheiat 26-21 pentru CSM Slatina și Gloria trebuie să se recupereze pentru ultima etapă de la Sfântu Gheorghe, a 5-a din Liga Florilor.  Gloria va juca marți cu Minaur Baia Mare, de la ora 18.30.

”Îmi pare rău că a apărut această sincopă. În mod normal eram favoriți și trebuia să câștigăm fără probleme. Am ratat nepermis de mult dar a fost și o manieră ciudată de arbitraj a unora care sunt la început de carieră. Va urma cel mai greu meci din acest turneu, cel cu Baia Mare, sper să ne recuperăm”, a declarat Horațiu Pașca.