Handbal: Gloria e în sferturile Cupei! Victorie clară în Giulești

Gloria elimină Rapidul și se califică în sferturile Cupei României, după un meci disputat astăzi, la București.

Bistrițencele au dominat clar întâlnirea, chiar și fără să forțeze prea tare. Au condus din primele minute, au avut plus 3 goluri la pauză și în partea secundă s-au desprins până la 8 goluri. S-a încheiat 18-24 și Gloria va juca în faza următoare a competiției.

Replica echipei din liga secundă a fost una destul de consistentă, însă diferența de valoare dintre cele două loturi s-a văzut cu ochiul liber.

Portărița Ana Maria Măzăreanu, Almudena Rodriguez, Laura Pristăvița, Nicoleta Dincă și Teodora Bloj au fost remarcatele partidei.

Au marcat pentru echipa noastră: Almudena Rodriguez (7), Nicoleta Dincă (6), Daniela Rațiu (3), Laura Pristăvița (3), Andreea Tetean (2), Daniela Todor (2), Magdalena Paraschiv (1).