FOTO: Karatiștii lui Marius Muti și-au stabilit clasamentul campionilor din 2017!

În sala de sport de la Școala Sfânta Maria, acolo unde se antrenează ei de câțiva ani, karatiștii de la CS Ilyo au sărbătorit finalul anului 2017.

Marius Muti și ai lui au tras linie după competițiile din acest an și au stabilit clasamentul celor mai buni performeri din ultimele 12 luni. În fața părinților și prietenilor, au fost premiați primii 10 sportivi ai clubului.

Era evident că numărul 1 și în acest an va fi Liana Mustață, cea care a adus României un titlu de vicecampioană europeană, primul după aproape 30 de ani. La rândul ei, Liana l-a premiat și ea pe mentorul ei Marius Muti, în numele tuturor sportivilor din club.

Evenimentul a avut momente artistice, produse de elevii doamnei Viorica Sigartău, dar și o vizionare emoționantă a unui film cu performanțele obținute în 2017.

Toți copiii din club au primit diplome și cadouri, Muti fiind recunoscut deja pentru dărnicia cu care acordă recompense la final de an. Un an foarte bun pentru CS Ilyo, în care și-a consolidat poziția între cluburile importante ale județului și cea de grupare cu mari pretenții în cadrul ramurii taekwondo din România.

 

Top 10 în 2017

 

  1. Musteață Liana Ionela

Centură Neagră 1 Dan – Clasa A –  Vicecampioană Europeană

Internațional

Locul 1 Budapest Open, Locul 1 Slovenia Open,

Locul 2 la German Open, Locul 2 Campionatul European, Locul 3 Serbia Open.

Național

Campioană Națională Juniori

Campioană Cupa României

Cea mai buna sportivă TKD din România.

5 medalii de aur

 

2 – Bura Mihai

Centură Roșie – Clasa A

Internațional

Locul 1 Bulgaria, Locul 2 la Moldova Open G1,

Locul 3 Slovenia Open

Național

Campion Național

Campion Cupa României

Component al lotului național de cadeți

8 medalii de aur

1 medalie de argint

1 medalie de bronz

 

3 – Ștefănuțiu Robert

Centură Neagră 2 Poom – Clasa A

Internațional

Locul 2 la Budapesta Open

Național

Campion Național

Campion  Cupa României

Component al lotului național de cadeți

Cele mai multe KO – 3

5 medalii de aur

2 medalii de argint

1 medalie de bronz

 

4 – Riti Ana

Centură Albastră – Clasa A

Internațional

Locul 2 la Moldova Open G1

Național

Campioană Națională

Campioană Cupa României

Cea mai bună sportivă la juniori mici Cupa României

5 medalii de aur

1 medalie de argint

2 medalii de bronz

 

5 – Solderea Selena

Centură Rosie – Clasa A

Internațional

Balcaniadă, locul 3 la dublu

Cea mai bună sportivă la Poomsae cadeți feminin

Național Luptă:

Campioană Națională

Campioană Cupa României

3 medalii de aur

2 medalii argint

2 medalii de bronz

Național Pomsae:

2 locuri 1,   2 locuri 2,   2 locuri 3

 

6 – Cantor Dan

Centură Neagră 1 Dan – Clasa A

Internațional

Locul 2 Budapesta Open

Național

Campion Național

Campion Cupa României

4 medalii de aur

 

7 – Tudorache Bogdan

Centură Albastru cu Roșu – Clasa A

Campion Național

Campion Cupa României

Cel mai bun junior mic Cupa României

6 medalii de aur

2 medalii de bronz

 

8 – Sas Tudor Mihai

Centură Albastru cu Roșu – Clasa A

Campion Național

Vicecampion Cupa României

4 medalii de aur

4 medalii de argint

 

9- Tudorache Mihai

Centură Albastru cu Roșu – Clasa A

Vicecampion Național

Campion Cupa României

4 medalii de aur

3 medalii de argint

1 medalie de bronz

 

10- Pintea Luca Paul

Centură Verde cu Albastru – Clasa B

Campion Turneul Național Republican

Campion Republican Cupa României

7 medalii de aur

2 medalii de argint

2 medalii de bronz

 

 | 3.295 vizualizări

Author: Adrian Linca

Share This Post On

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *